Pınar Fidancı

Pınar Fidancı

UZMAN PSİKOLOG

Uzman Çocuk Psikoloğu Pınar Fidancı, ortaokul ve lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra kazandığı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Gelişim Psikolojisi alanında Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya başlayan Fidancı, yüksek lisans eğitiminde Tübitak bursiyeri olmaya hak kazandı. 2009 yılında “Erken Çocuklukta Özgeciliğin Gelişimi / Development of Altruism in Early Childhood” isimli teziyle bölüm birincisi olarak master eğitimini tamamladı ve uzmanlık derecesini aldı.

Üniversite eğitimi sırasında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği’nde staj yapan Fidancı, sonraki yıllarda Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel-Davranışçı Terapi Uygulamaları, Özel Öğrenme Güçlüğü Tanı ve Müdahale Eğitimi, Portage Erken Eğitim Programı, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi, EMDR I-II. Düzey & EMDR Çocuk-Ergen I-II. Düzey eğitimleri, Çocuk Psikolojik Değerlendirme Testleri Eğitimi, C.A.T & Louisa Düss Uygulayıcı Eğitimi, WISC-R ve WISC-IV sertifika programları ile mesleki eğitim ve gelişimine devam etti. Çocuk ve ergenlerle çalışmalarında Prof. Ümran Korkmazlar’dan uzun yıllar süpervizyon aldı. Temel terapi yönelimi olan EMDR ile ilgili tamamladığı uzun süreli eğitim ve süpervizyonlar sonrasında 2013’te EMDR Avrupa sertifikalı terapist (EMDR practioner) ve 2019’da da EMDR Avrupa sertifikalı danışman (Consultant / Süpervizör) olmaya hak kazandı.

Alandaki çalışmalarının yanı sıra bilimsel araştırmalara da önem veren Fidancı, ulusal ve uluslararası birçok kongreye katıldı. UNICEF ve SHÇEK tarafından yürütülen “Çocuk İstismarı ve Aile İçi Şiddet Araştırması’nda ve “Tek Ebeveynli Aileler Projesi’nde araştırma moderatörü olarak görev aldı. Özel Öğrenme Güçlüğü ile ilgili bir araştırma projesinde bilimsel danışmanlık yaptı. Ege Üniversitesi gelişim psikolojisi araştırma grubunda, akran zorbalığı ve sanal zorbalık üzerine projelerde çalıştı. Pek çok bilimsel yayına katkı sağladı.

Uzman Çocuk Psikoloğu Pınar Fidancı, Liman Psikoloji’de yıllardır çocuklarla çalışmakta çeşitli organizasyonlarda çocuk gelişimi, duygusal gelişim, sosyal beceriler, öğrenme güçlükleri vb. konularda seminer ve konferanslar vermektedir. Mesleki ilgi alanları travma, kaygı bozuklukları, duygusal güçlükler, çocukluk döneminde zihinsel becerilerin ve sosyal davranışların gelişimi, disleksi, dikkat ve öğrenme güçlükleridir. 0-12 yaş grubuyla çalışmaktadır.

Bireysel veya Kurumsal danışmanlık hizmetleri ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgi almak için hemen randevu alın.

Telif Hakkı © 2010 – 2019 Liman Psikoloji , Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları. Web design KT