Liman Psikoloji

Liman Psikoloji

Havaalanları, otogarlar, istasyonlar ve limanlar; uzayıp giden yolların uğrak noktaları; bir vedanın, kavuşmanın ama her zaman bir başlangıcın veya bir bitişin yerleri oldular. İnsanların da başlangıca, acılarının bitişine ve bunlar için bir uğrak yerine ihtiyaçları vardır. Bu amaçla Liman Psikoloji, psikolojinin limanı olma anlayışı ile 2011 yılında kuruldu.

Kurucumuz Psikolog Şenel Karaman’ın meslek hayatı 1992 yılında başladığına göre köklerimiz çok daha eski yıllara dayanmaktadır. Şenel Karaman İzmir’e ilk geldiğinde psikolojik travma çalışmaya karar verdiği için tüm bilgi ve deneyim birikimimiz psikolojik travma etrafında gelişti. 1999 Marmara Depremi ile birlikte psikolojik travma sonrası müdahaleler konusunda eğitimler alınırken buna paralel olarak aile terapileriyle de ilgilendiğimiz için stratejik, çözüm odaklı yaklaşımlar ve EMDR kurumumuzun temelini oluşturmaktadır.

Amaç

Kurucu Psikolog Şenel Karaman, Uzman Psikolog Pınar Fidancı ve Uzman Psikolog Burcu Çataloğlu ile başladığımız bu yolda giderek büyüyen ailemizde Psikolog Fatima Keskin, Psikolojik Danışman Seren Beleci, Psikolog Burçak Yeşiltaş, Çift ve Aile Terapisti Meral Oğuz ve Uzman Psikolog Seçil Sarıkaya ile yolumuza devam etmekteyiz.

Abdullah Aydın, Sibel Ustael, Ayşen Gülen, Halil İbrahim Duran’ın destekleriyle oyunlar, kitaplar üreterek sizlere fayda sağlamayı amaçlamaktayız.

Liman Psikoloji, kişilere, ailelere yönelik danışmanlık hizmeti vermekte hem de kurumlara yönelik çözümler üretmektedir. Merkezimiz, oyun odamızla birlikte 10 görüşme odası, bir seminer salonu, bir bekleme salonu ve bir toplantı odası ile ülke çapında en çok çalışanı olan aile danışma merkezlerinden biridir.

Değerler

Sadece aile danışma ya da psikolojik danışmanlık değil aynı zamanda bilimsel araştırmalar yapan ve çeşitli projeler geliştiren, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla topluma fayda sağlayan bir kurumuz.

Ekip ruhumuzu üretkenliğimiz, etik ilkelere bağlılığımız, işimize olan saygımız ve sevgimizle oluşturmaktayız. Her yaştan ve ortamdan insana destek vererek karmaşık sorunlarla uğraşabilme potansiyelimizi geliştirmekteyiz. Eğitimi ve uzmanlık alanı ne olursa olsun kurumumuz çalışanları hem kurum içinde hem de dışında bir dizi eğitimden geçmektedir.

Kurumumuz çalışanı her uzman arkadaşımız, mutlaka Liman Psikoloji’nin dahil olduğu sosyal sorumluluk projelerinde görev almakta ve gönüllü olarak danışan da görmektedir.

Kurumumuzda farklı kurumlarda hizmet veren meslektaşlarımıza da süpervizyon verilmektedir.

Uzmanlar

Şenel Karaman

PSİKOLOG

Şenel Karaman, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü’den mezun olmuştur. Sertifikalı bir EMDR terapisti olan Şenel Karaman, aile terapisi, brainspotting, travma sonrası ve krize müdahaleler gibi alanlarında çalışmalarını, kurucusu olduğu Liman Psikoloji’de yürütmektedir. Meslek hayatı boyunca birçok sivil toplum örgütüne gönüllü olarak destek verdi.

Pınar Fidancı

UZMAN PSİKOLOG

Uzman Çocuk ve Genç Psikoloğu Pınar Fidancı, lise eğitimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra kazandığı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Gelişim Psikolojisi alanında Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya başlayan Fidancı, yüksek lisans eğitimine Tübitak bursiyeri olarak devam etti.

Burcu Çataloğlu

UZMAN PSİKOLOG

Uzman Psikolog ve Aile Danışmanı Burcu Çataloğlu, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra zihinsel ve bedensel engelli bireylerin  rehabilitasyonu, aile danışmanlığı, madde kullanan ve suça sürüklenmiş çocuklar ve ailelerine psikolojik danışmanlık hizmeti veren özel ve resmi kurumlarda 3 yıl görev yapmıştır.

Fatima Keskin

PSİKOLOG

Psikolog Fatima Keskin, 2010 yılında Saxion University Uygulamalı Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Parnassia Bavo Groep Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Klinik Patolojik vakalar ile Madde Bağımlısı yetişkinlere yönelik psikolojik destek veren ekipte 2 yıl çalışmıştır.

Meral Oğuz

AİLE ve ÇİFT TERAPİSTİ

1986 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunu bitiren Meral Oğuz, ardından 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 1986-2011 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışmış ve bu kurumdan emekli olmuştur. 2015 tarihinden bu yana Liman Psikoloji’de Çift ve Evlilik Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Burçak Eritmen Yeşiltaş

UZMAN PSİKOLOG

Psikolog Burçak Eritmen Yeşiltaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sırasında Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Klinik Sinir Bilimler Laboratuarında Alzheimer hastalarıyla çalışmış ve ‘Harikalar Diyarı’ anaokulunda staj yaparak meslek hayatına başlamıştır.

Seren Beleci

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

Psikolojik Danışman Seren Beleci Aydın’ın Didim ilçesinde doğmuştur ve ilköğretimini burada tamamlamıştır. Aydın Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi (Ortaklar Fen Lisesi)’den mezun olduktan sonra 2011 yılında başladığı Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanındaki lisans eğitimini 2016 yılında onur derecesi ile tamamlamıştır.

Seçil Sarıkaya

UZMAN PSİKOLOG

Uzman Psikolog ve Aile Danışmanı olan Seçil Sarıkaya 2007 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, 2011 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı yüksek lisans programından mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde yetişkin ve çocuk psikiyatri polikliniklerinde staj yapmış, mezuniyetinin ardından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi nöroloji polikliniğinde de gönüllü stajını tamamlamıştır.

Çalışma hayatına özel eğitim merkezlerinde zihinsel engelli, otistik ve özel öğrenme güçlüğü olan çocuklar ve aileleri ile çalışarak başlamış, ardından çeşitli anaokullarına seminer ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmuştur. İlerleyen yıllarda özel okulların rehberlik hizmetlerini yürütmüştür. Bu çalışmaların yanı sıra çeşitli dernekler ve gönüllü çalışmalara da katkı sağlamıştır.

Bireysel ve aile danışmalarında yoğunluklu olarak okul öncesi, okul çağı çocukları ve ergenlerde görülen duygusal alan güçlükleri, kaygı, dikkat ve öğrenme problemleri üzerine çalışmaktadır.

ALINAN EĞİTİMLER:

Wisc-4 Zeka Testi (Türk Psikologlar Derneği)

Prep Cogent (Akademi Disleksi)

Pass Bilişsel Müdahale Programı ( Tamer Ergin)

Çocuk ve Ergenler ile Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Nevin Dölek)

Stratejik Aile Terapisi Eğitimi (Emre Konuk)

EMDR I. Düzey Eğitimi (Emre Konuk)

Terapötik Kartlar Eğitimi (Nevin Dölek)

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi

Marmara Okul Olgunluğu Testi (Özgül Bolat)

Yayınlarımız

Bireysel veya Kurumsal danışmanlık hizmetleri ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgi almak için hemen randevu alın.

Telif Hakkı © 2010 – 2019 Liman Psikoloji , Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları. Web design KT